Eylül Meriç Darendeli

integrative psychotherapist, counsellor and psychologist

uzman psikolog ve psikoterapist olarak hizmet vermektedir. Danışanlarının kendileri olabilmelerine olanak sağlayarak yargılayıcı olmayan, güvenli bir terapi ortami saglamaktadır. Eylül danışanlarının dikkatle dinlendigi, tüm duygularinin kabul gördügü ve bilinmeyen duygularinın güvenli bir ortamda keşfedildigi terapi seanslarinı hedeflemektedir. Seanslarinı danışanlarının tercihi doğrultusunda Türkce ve ingilizce olarak gerçekleştirebilmektedir.

Eylül, kısa süreli davranış-odakli terapi seanslari yanında daha derin calışmak isteyen danışanları icin de uzun-sureli terapi seansları verebilmektedir.

İngiliz Psikolojik Danışmanlar ve Psikoterapistler Kurumu ‘nun kayıtlı bir üyesi olarak, ilgili kurumun etik çercevesine bağlı bir şekilde calışmaktadir. Aynı zamanda psikoloji mezunu olarak İngiliz Psikologlar Kurumu’nun da bir üyesidir.

Eylül’ün çalışma alanları çok çeşitli olmakla beraber genel olarak, anksiyete, depresyon, travma , kendine güven, işe veya okula bagli stresi kapsamaktadir. Danışanlarıyla yaptığı yakın çalışmalar sayesinde, onların duygusal problemlere yol açan düsünme şekillerini ve değerlerini saptamalarına başarıyla yardımcı olmaktadır.

Farklı terapi yaklasımlarıni ve tekniklerini kullanan bir terapist olarak, Bilişsel Davranışçı Terapi ve Akılcı Duygusal Davranışçı Terapi teknikleri ile birlikte Birey-Merkezli Terapi ve Sanat Terapisi yaklasımlarını kullanmaktadır. Kullandığı tüm tekniklerle, danışanlarında daha mutlu bir hayat için gerekli olan felsefi değişimi yaratmayı amaçlamaktadır.

Psikoloji eğitimi aldıktan sonra, Master programını, Psikolojik Terapiler üzerine Queen Mary Londra Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Bu eğitim süresince klinik psikoloji ve arastırmalar üzerinde oldugu kadar farklı bir cok terapi yönteminde de uzmanlaşmıştır. Bu sayede danısanlarının ihtiyaçlarına yönelik en doğru terapi yöntemini ve tekniğini kullanabilmektedir. Ayni zamanda Bilişsel Davranışşal ve Akılcı Duygusal Davranışçı Terapiler üzerine de diplomasi bulunmaktadır.

Bugüne kadar bir çok dernekte gönüllü olarak çalışmış ve bir çok seminer vermiştir. Şu anda gönüllü danışman, terapist olarak genç ve yetişkinlerle Cambridge Regional College ‘da çalışmaktadir.

Bir psikoterapist olarak ve bağlı olduğu kurumun etik kuralları çerçevesinde, sürekli olarak supervizyon almaktadır. Mesleki gelişimini arttırmak amacıyla katıldığı bir çok seminerin yanında, Cambridge Üniversitesi’nde Çocuk ve Ergen Psikolojik Danışmanlık eğitimine devam etmektedir.

Eylül‘den randevu almak icin info@eylulmeric.co.uk e-posta adresine mesaj gönderebilir veya 07452734543 nolu telefondan arayabilirsiniz. Daha fazla bilgi almak icin eylulmeric.co.uk websitesini ziyaret edebilirsiniz.

Eylül offers the following treatments:

Cognitive Behavioural Therapy (CBT) Counselling